Меню

Вибираємо колір кухонної стільниціКухонна стільниця – важливий функціональний та естетичний елемент кожної кухні. На сьогоднішній день існує широкий вибір матеріалів, з яких виготовляють якісні стільниці для кухні. Саме вихідний матеріал відіграє важливу роль у збільшенні терміну експлуатації робочої зони кухонного приміщення. У свою чергу, сучасний і привабливий зовнішній вигляд стільниці доповнює інтер’єр та бере участь у створенні затишної атмосфери на кухні загалом.

Класичні відтінки сучасних стільниць 

    Чорна і біла стільниці вже давно стали класикою у сфері оформлення класичної кухні. Протягом останніх років особливої популярності набули різноманітні темні відтінки кухонних стільниць – від насиченого чорного до темно-синього. 

Темні кольори стільниці ефектно поєднують зі світлою гамою кухонних фартухів і гарнітуру. Темний колір стільниці виглядає ефектно та розкішно, тому спеціалісти часто використовують його для створення ексклюзивного дизайну кухонних меблевих модулів. Однак варто пам’ятати, що стільниці темних відтінків потребують ретельного щоденного догляду, адже на їхній поверхні добре помітні порох, бруд і плями від води.

    Якщо кухонна стільниця підлягає щоденній експлуатації, а ви не маєте можливості витрачати багато часу по догляду за нею, дизайнери пропонують обрати універсальний зовнішній вигляд робочої зони – імітацію мармуру, граніту чи інших каменів. Сама така фактура на сьогоднішній день дуже популярна серед замовників, оскільки до неї підійдуть будь-які пастельні відтінки фартуха і кухонного гарнітуру. При цьому сама кухонна стільниця може не мати одного чітко вираженого кольору, а поєднувати у собі різні відтінки певної палітри, завдяки чому на ній менше помітні плями або візуальні дефекти, які можуть з’явитись внаслідок щоденної експлуатації. 

Поєднання кольорів у кухні

    Стільниця і меблі елементи відіграють на кухні важливу практичну і естетичну роль, тому дуже важливо правильно поєднати їх між собою. Часто замовники обирають один колір для верхнього ряду кухонного гарнітуру, а інший – для нижнього. Внаслідок цього виникає логічне запитання: з яким відтінком поєднувати колір стільниці?

    Класичне правило – колір робочої зони, зазвичай, повинен бути близьким до кольору верхніх модулів гарнітуру, але, при цьому, на кілька тонів світлішим або темнішим від кольору нижніх модулів. Крім цього, на двоколірній кухні ідеально виглядає стільниця, яка належить до однієї гами відтінків з верхньою частиною гарнітуру, проте чітко контрастує з кольором нижніх кухонних модулів.

    Для кухонного гарнітуру нейтрального кольору (білого, чорного, бежевого, сірого тощо) чудово підійде стільниця, виготовлена з штучного каменю, який імітуватиме фактуру натурального. При цьому варто надати перевагу шоколадним, темно-коричневим або світло-сірим відтінкам гарнітуру. Також необхідно пам’ятати, що колір стільниці не повинен бути надто схожим до кольору кухонного гарнітуру або фартуха кухні, оскільки у такому випадку весь інтер’єр може візуально «злитись» в одне ціле. Для кращого сприйняття кольорів різних функціональних та декоративних елементів кухні краще обирати різноманітні відтінки однієї палітри або ж взагалі контрастний колір, який міг би створити яскравий акцент на певній частини дизайну інтер’єру.

    На сайті aria-stone.com.ua представлений широкий асортимент стільниць з різноманітними текстурами та кольорами, які підійдуть до будь-якого сучасного стилю кухні!