Меню

Матової чи глянцева стільниця. Їх переваги та недолікиОбираючи оформлення інтер’єру кухні, багатьом замовникам важко визначитися з типом робочої поверхні, оскільки всі бажають, аби стільниця, фартух і поверхні елементів кухонного гарнітуру були привабливими, надійними та якісними. Отож, який тип візуального ефекту більш практичний і простіший у догляді – матовий чи глянцевий?

Критерії вибору матової та глянцевої поверхні

    Однозначної відповіді на питання, що краще: матова чи глянцева поверхня, ви не отримаєте. Чому? Тому що все залежить від того, як часто використовуватимуть робочу поверхню, наскільки інтенсивно вона освітлюється прямим сонячним промінням та навіть який колір інтер’єру буде переважати у приміщенні.

    Якщо Ви кожного дня готуєте страви на кухні, то робоча стільниця повинна бути практичною з точки зору щоденної експлуатації. Це означає, що необхідно врахувати, якому механічному і фізичному навантаженню вона піддаватиметься та яких зусиль вимагатиме у догляді. Зокрема, матова стільниця часто має ребристу або пористу поверхню, що сприяє накопиченню бруду, жиру або вологи, тому за нею треба ретельно доглядати. З іншого боку, глянцеву поверхню достатньо просто протерти вологою ганчіркою, змоченою у звичайному миючому засобі, однак здійснювати таке прибирання доведеться дуже часто, тому що на глянці постійно залишаються сліди від розводів води та відбитків пальців. 

    Також дуже важливо враховувати ступінь природного освітлення кухні. Якщо кухня невелика за площею і протягом дня в неї потрапляє мало сонячного світла, то практичним кроком для візуального збільшення простору приміщення буде застосування світлих глянцевих поверхонь в поєднанні з правильно розташованим штучним освітленням. Однак варто враховувати той факт, що ультрафіолет може негативно впливати на блискучу глянцеву поверхню, тому з часом вона втратить свій початковий блиск. Для того, щоб уникнути такого ефекту, варто закрити вікно ролокасетами або щільними гардинами. Матові стільниці стійкі до дії прямих сонячних променів та не змінюють свого відтінку і текстури протягом багатьох років користування. 

Поєднання глянцевого і матового ефектів

    Глянцеві поверхні дуже прикрашають будь-який інтер’єр кухні. Такий візуальний ефект створює відчуття розкоші, помпезності і комфорту. Звичайно, щоб досягти красивого блиску протягом тривалого часу, необхідно використовувати спеціальні поліруючі засоби, однак зусилля того варті. Світлі глянцеві поверхні фартуха, стільниць, шаф і полиць допомагають створити унікальний сучасний інтер’єр кухні. 

    Поціновувачі практичності та зручності часто надають перевагу матовим поверхням. На таких стільницях не видно пороху і відбитків пальців, тому вони особливо практичні для тих, у кого є маленькі діти, які жваво досліджують все довкола. Матовому візуальному ефекту надають перевагу також ті, хто полюбляє натуральні нотки в стилі приміщення, а також відчуття свіжості та легкості. 

    Останнім часом спеціалісти пропонують нову тенденцію в оформленні стильного інтер’єру кухні – поєднання матового і глянцевого ефектів. Для цього глянцеві поверхні використовують для оформлення тих частин функціональних елементів, які експлуатують не надто часто або рідше в порівнянні з іншими – наприклад, створюють глянцевий блиск для верхніх фасадів кухні, які чудово відображають світло. Матові стільниці практичні для оформлення нижнього ярусу кухні, де знаходяться робочі поверхні, які використовують кожного дня по кілька разів. Таким чином, вміло поєднавши два різних візуальних ефекти для оздоблення інтер’єру, ви зможете створити ексклюзивний стиль сучасної кухні.

    На сайті можна обрати різноманітні якісні стільниці для кухні з матовим покриттям або глянцевим блиском. Обирайте надійний матеріал для вашої оселі!