Меню

Порівнюємо кварц та акрилАкриловий і кварцовий агломерати – це різновиди штучного каменю, які широко застосовують для виготовлення різноманітних предметів побуту, елементів декору, облицювання стін, підлоги, стелі тощо. Обидва види штучного каменю мають чудові експлуатаційні характеристики і зберігають свої властивості та привабливий зовнішній вигляд протягом десятиліть. Однак багатьох замовників цікавить: який матеріал надійніший – кварц чи акрил?

Якісні характеристики акрилового і кварцового каменів

    Усі види штучного каменю використовують для оздоблення як інтер’єру, так і екстер’єру приміщення. Це свідчить про те, що акрил і кварц витримують значні перепади температур, дію ультрафіолетового випромінювання, підвищену вологість та дію механічних чинників.

У цій статті ми детальніше розглянемо, як різні типи штучного каменю реагують на кожен з вищеперелічених факторів.   

Зміна температури

  Акрил часто застосовують для виготовлення стільниць для кухонних столів та фартухів, оскільки на його поверхню можна ставити гарячі предмети, не боячись того, що структура матеріалу може пошкодитись через підвищену температуру.

Кварц витримує ще більші перепади температури, ніж акрил, тому його часто використовують для облицювання фасаду приміщень. Завдяки термостійкості кварцовий агломерат не втрачає своєї міцності та якості навіть попри те, що може постійно знаходитись на відкритому повітрі під час спеки або морозів. 

Дія ультрафіолетового випромінювання

     Багато облицювальних матеріалів втрачають свій колір, текстуру або властивості через тривалу дію прямого сонячного світла. Однак такого не можна сказати про штучний камінь. Обидва його різновиди – кварцовий агломерат і штучний акриловий камінь – стійкі до дії ультрафіолету. Навіть внаслідок довготривалого впливу сонячного випромінювання штучний камінь не втрачає свого початкового відтінку і не виділяє в навколишнє середовище токсичних речовин.

Підвищена вологість

    Якщо матеріал пористий, то існує висока імовірність того, що в його структуру проникне волога, яка може викликати процеси гниття і сприяти розмноженню різноманітних хвороботворних бактерій та грибків. Особливо небезпечною для здоров’я людини вважається поява плісняви на кухонних поверхнях і предметах побуту у ванній кімнаті.

    Акрил та кварц мають непористу та надзвичайно щільну структуру, завдяки чому з їхньої поверхні легко прибрати зайву вологу або бруд, тому умов для розмноження хвороботворних бактерій і грибків практично немає. 

Дія механічних чинників

    Обидва види штучного каменю дуже міцні та витримують значні навантаження. Однак кварцовий агломерат набагато важче подряпати, ніж акрил, бо кварц майже на 90 % складається з натуральної кварцової крихти, що робить його одним з найбільш міцних та надійних матеріалів. З іншого боку, тріщину або подряпину на поверхні з акрилу легко відреставрувати в домашніх умовах. З кварцом у цьому плані все набагато важче – в багатьох випадках місце відколу або іншого пошкодження зашліфувати неможливо.

    Іншим важливим моментом вважається вага матеріалу. Акрил є відносно легким каменем, який доволі просто монтувати та обслуговувати. Порівняно з акрилом, кварц набагато тяжчий, тому для його встановлення необхідні спеціальні навики. Якщо поверхня з кварцового каменю досить велика за площею, існує небезпека того, що з часом агломерат може розколотися під тиском власної ваги.

Довговічні штучні камені

    Звичайно, вибір матеріалу залежить від того, як і для чого його будуть застосовувати. На сайті https://www.aria-stone.com.ua/ міститься великий вибір різноманітних акрилових і кварцових каменів. Обирайте якісний та економічно доступний матеріал для створення власних шедеврів!