Меню

Акрил як альтернатива натуральному камнюЧасто для того, щоб облицювати екстер’єр приміщення, викласти підлогу, стіну чи стелю, використовують камінь. Сьогодні існує два великі різновиди каменю – натуральний і штучний. Ці матеріали широко застосовують не лише для оздоблення, але й для виготовлення раковин, ванн, барних стійок, столів, стільниць, стійок для ресепшину тощо. Унікальні властивості каменю та його привабливий зовнішній вигляд привертають увагу багатьох покупців по цілому світі. Завдяки цьому як натуральний, так і штучний камінь користуються неабиякою популярністю як довговічні та якісні матеріали.

Що обрати: натуральний чи штучний камінь?

    У двох різновидів каменю є чимало прихильників, які вважають, що саме певний його вид є найбільш практичним і надійним. Що ж, зі смаками не сперечаються, однак можна неупереджено розглянути головні характеристики як натурального, так і штучного каменю, та зробити особистий висновок про те, який матеріал найкраще підійде для Ваших потреб і побажань.

Властивість 1: Стійкість до перепадів температур

    Ні для кого не секрет, що камінь чудово витримує як високі, так і значно понижені температури. Власне через таку особливість штучний і натуральний агломерати використовують під час оздоблення фасадів приміщення або для створення функціональних елементів, які будуть розміщуватись на відкритому повітрі, поза приміщенням, – скажімо, в саду або на веранді.

    Штучний камінь (акрил або кварц) користується великою популярністю у процесі виготовлення стільниць для кухонних столів або робочих поверхонь. Оскільки акрил та кварц є термостійкими матеріалами, на них можна ставити гарячі предмети побуту, не хвилюючись про ймовірне пошкодження поверхні плити. Натуральний камінь (граніт чи мармур) витримує ще більші перепади температур, ніж штучний агломерат.

Властивість 2: Міцність

    Натуральний камінь – один з найміцніших природних матеріалів. Ця особливість сприяє тому, що мармур і граніт мають дуже тривалий термін експлуатації та не зношуються протягом багатьох десятиліть.   

Суттєвим недоліком натурального мармуру або граніту вважається вага – це дуже важкі матеріали, які з часом можуть прогнутися під тиском власної маси. Наприклад, стільниці з натурального каменю важко монтувати через значну вагу матеріалу, крім цього існує небезпека того, що з часом вони можуть тріснути. Акрил і кварц, навпаки, є досить легкими, їх легко встановлювати і з часом вони не просідають під тиском власної ваги.

Властивість 3: Екологічна безпека

    Якщо матеріал будуть застосовувати для виготовлення предметів побутового вжитку, то варто звернути особливу увагу на те, чи не принесе він шкоди для здоров’я користувачів.

    Зокрема, пориста структура матеріалу притаманна для натурального каменю. Це означає, що всередину цього матеріалу будуть проникати різні бактерії, грибки та інші мікроорганізми, які можуть негативно впливати на здоров’я людей.

Для штучного каменю характерна непориста поверхня, що робить його гіпоалергенним та екологічно безпечним матеріалом, тому що жодні мікроорганізми не можуть проникнути всередину акрилу і кварцу.

    Крім цього, оскільки натуральний камінь доволі важкий, з нього практично неможливо створити безшовний виріб або елемент декору. Натомість акриловий агломерат використовують для виготовлення поверхонь без стиків. Ця особливість приносить додатковий бонус на користь штучного акрилового каменю, оскільки в стиках і швах теж можуть оселятись різні небезпечні мікроорганізми, яких доволі складно позбутись.

    На сайті https://www.aria-stone.com.ua/ ви завжди можете знайти широкий перелік різноманітних видів штучного акрилового каменю для виготовлення практичних побутових елементів та декоративного оздоблення приміщення. Ми пропонуємо лише надійний та перевірений матеріал, доступний широкому колу покупців!